Marshmallow challenge je celosvetovo známa aktivita zameraná na získavanie informácií o charakterových vlastnostiach človeka.

Vymyslel ju tím vedcov, ktorý chcel zistiť rozdiel v prístupe k práci rôznych ľudí v rozličných skupinách. Získali zaujímavé výsledky. Skupina malých škôlkárov, ktorí sa proste pustili do budovania systémom pokus – omyl, zaujala druhé miesto za architektami a predbehla vysokoškolsky vzdelaných ľudí, manažérov a podnikateľov, ktorí sa tak dlho hádali a presviedčali o svojej pravde, až premrhali svoj čas. Zaujímavé zistenie. Keďže táto výzva výborne ukazuje vlastnosti aj manuálne zručnosti ľudí, a nastavuje im tak zrkadlo pre jeho osobnostný vývoj, rozhodli sme sa Marshmallow challenge zorganizovať aj u nás.

Pravidlá boli:

– ľudí do skupiny vyberá organizátor

– k dispozícii je len jeden špagát dlhý 95 cm

– lepiaca páska v dĺžke 95 cm

– 18 ks špagiet a jediný marshmallow

– čas 18 minút

 

A výsledok? 🙂 Dozvedeli sme sa, že niekomu vadí kolega, že niekto má väčšie ego ako záujem o výsledok, že niekto je príliš introvertný a má malý záujem presadzovať sa, a aj to, že niekto nevie prekonať svoje chute a bez ohľadu na skupinu marshmellow proste zje. 🙂 To všetko sú cenné fakty, na ktorých sa dá pracovať aj na nich stavať. Našou víťaznou skupinou sa stali žiaci zo 4.A triedy, ktorá postavila najvyššiu vežu na vrchole s cukríkom marshmallow vo výške 93 cm. Blahoželáme Rebeke Reingráberovej, Laure Kostrianovej, Eve Mihókovej a Romanovi Misofovi! 🙂 Palec hore!